SDH České Heřmanice vás srdečně zve na branný závod v pátek 25.5.2018. Prezence závodníků bude v 15.30 hod u hasičské zbrojnice, poté se všichni přesunou na "Pazderny", kde závod odstartuje v 16 hod. Trasa závodu je cca 1,5 km. Děti budou startovat jednotlivě ve dvou věkových kategoriích (mladší mohou za doprovodu rodičů). Pro účastníky závodu je připraveno několik disciplín a na závěr opékání špekáčků u hasičské zbrojnice.

Úřad městyse České Heřmanice oznamuje, že od středy 23.5. do pátku 25.5.2018 bude zavřeno. Starosta - školení, účetní - čerpání dovolené.

Městys České Heřmanice si Vás dovoluje jménem pořadatele pozvat na Jachta RetroFest a Jachta Fest Choceň , který se koná dne ve dnech 31.5. a 1. - 2. 6. v parku Peliny v Chocni.

Jednodenní vstupenky na čtvrteční akci Jachta RetroFest můžete zakoupit od 28.5. za zvýhodněnou cenu 150 Kč na úřadu Městyse v Českých Heřmanicích (vstupné na místě bude 200 Kč).  V případě zájmu o větší počet vstupenek nás, prosíme, předem informujte.

Čtvrteční akci JACHTA RetroFest pořadatelé pojali jako dárek ke Dni dětí a zároveň jako odpočinkový den pro jejich rodiče a prarodiče. 

Program bude zahájen vystoupením skupiny Maxim Turbulenc v 15.00 hod. a dále vystoupí Ivan Mládek, hvězdné duo Těžkej Pokondr a Šlapeto. Mimo hudební vystoupení se návštěvníci mohou těšit na výstavu požární techniky, veteránů, pouťové atrakce a skákací hrady. Pro nejmenší bude dále připraven dětský stan s kouzelníkem a různými workshopy.

Protože pořadatelé dobře vědí, že nejen zábavou je člověk živ, nachystali na všechny tři dny skvělý gastronomický servis. „Zakládáme si na tom, že občerstvení podávané na festivalu bude z čerstvých surovin a kompletně zajištěno týmem restaurací Jachta.“ objasňuje śéf pořadatelů. Pro dokonalé naplnění kulinářských zážitků pak zbývá pouze jediné, a to dobré pivo. Zde padla volba opět na to nejlepší co v Čechách máme – Plzeňský Prazdroj.

 

Celý program třídenního festivalu:

Program Jachta RetroFest a Jachta Fest

 

Více informací na stránkách festivalu JachtaFest

Městys České Heřmanice pro Vás připravil ve spolupráci s firmou EKOLA České Libchavy mobilní sběr odpadu ve středu 30. května 2018, při kterém budete moci odevzdat odpady.

Přehled stanovišť: Chotěšiny - u hasičské zbrojnice 16.00-16.10

                           České Heřmanice - úřad městyse 16.15-16.25

                           Borová - před Plašilovými 16.30-16.40

                           Netřeby - u hasičské zbrojnice 16.45-16.55

Druhy přebíraných odpadů: baterie všeho druhu, oleje, plechovky od barev, rtuťové zářivky a výbojky, zbytky ředidel, čistící hadry, rtuťové teploměry, pesticidy, fotochemikálie, léky, nádoby se zbytky škodlivin, vyřazené televizory a lednice, osobní pneumatiky bez disků 

Městys České Heřmanice nabízí možnost nákupu vajíček ze statku na Netřeby. Informace o prodeji vajíček podá paní Dočkalová Iveta, tel. 604 140 424 nebo na úřadu městyse, kde je také možnost si vajíčka vyzvednout.