Úřad městyse v Českých Heřmanicích pro Vás připravil sběr objemového odpadu, který proběhne v pátek - neděle 5.-7.10.2018. Kontejnery budou umístěny: Borová - sběrné místo, České Heřmanice - před sýpkou, Chotěšiny - sběrné místo, Netřeby - Netřeby čp. 26.

Objemový odpad

ANO: koberce, lina, pohovky, matrace, molitan, polystyren, porcelán, umyvadla, toalety, starý nábytek

NE: dřevo, železo, plasty, sklo, elektrospotřebiče, stavební odpad

Městys České Heřmanice pro Vás připravil ve spolupráci s firmou EKOLA České Libchavy mobilní sběr odpadu ve středu 30. května 2018, při kterém budete moci odevzdat odpady.

Přehled stanovišť: Chotěšiny - u hasičské zbrojnice 16.00-16.10

                           České Heřmanice - úřad městyse 16.15-16.25

                           Borová - před Plašilovými 16.30-16.40

                           Netřeby - u hasičské zbrojnice 16.45-16.55

Druhy přebíraných odpadů: baterie všeho druhu, oleje, plechovky od barev, rtuťové zářivky a výbojky, zbytky ředidel, čistící hadry, rtuťové teploměry, pesticidy, fotochemikálie, léky, nádoby se zbytky škodlivin, vyřazené televizory a lednice, osobní pneumatiky bez disků. 

Vážení spoluobčané, máte pocit že Vám stále unikají důležité informace z aktuálního dění v našem městysi? Připravili jsme pro vás nový, modernější komunikační kanál Hlášenírozhlasu.cz, díky kterému vás budeme moci informovat nejen SMS zprávami, e-mailem, ale nově i přes mobilní aplikaci a současně přes webové stránky a Facebook. Né všechny informace budou z ekonomických důvodů dostupné přes SMS (např. prodej,..) , proto doporučujeme zvolit první možnost - instalace aplikace Hlášenírozhlasu.cz. Pak budete mít všechny informace pěkně pohromadě ve Vašem telefonu.
Jedná se o zkušební provoz, kdy po třech měsících provozu vyhodnotíme, zda je služba pro Vás občany vyhovující a také finančně výhodnější pro městys než stávající služby "SOIKA".Proto Vás žádáme o zvážení, zda opravdu potřebujete všechny zprávy přijímat formou sms, které městys jednotlivě hradí. Služba nás zaujala, protože nabízí nové modernější možnosti informovanosti Vás občanů buď už přes zmiňovanou aplikaci nebo díky propojení s našimi webovými stránkami a facebookem.

Kolik Vás to bude stát? Nic! Tato služba je pro Vás zcela ZDARMA.

Jak na to? Máte více možností:
1. Nainstalujte si mobilní aplikaci Hlášenírozhlasu.cz, kterou najdete najdete na Google Play nebo App Store 
2. Na stránce Hlášení rozhlasu klikněte na žluté tlačítko "Odebírat hlášení" a zaregistrujte se. 
3. Vyplňte ústřižek vpravo na letáčku, který jste obdrželi do Vaší schránky a vyplněný jej odevzdejte na úřadu městyse 
4. Přihlaste se přes Facebook https://www.facebook.com/MestysCeskeHermanice/ a přidejte si tuto stránku k oblíbeným a nezapomeňte si nastavit sledování
5. Pošlete SMS - ve tvaru CEHERMANICE JMENO PRIJMENI ULICE CISLOPOPISNE na číslo 774 724 136 (informace budete dostávat formou SMS) - ve tvaru CEHERMANICE JMENO PRIJMENI ULICE CISLOPOPISNE +"Váš e-mail" na číslo 774 724 136 (informace dostanete formou SMS i na Váš e-mail) - chcete-li dostávat jen některé druhy informací, doplňte jejich čísla do SMS (např. CEHERMANICE…...1 3 5 )

Přihlášením k odběru hlášení dává registrovaný občan souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů za účelem zasílání aktuálních informací z městyse. Více informací o rozsahu a účelu zpracování a odvolání souhlasu najdete na adrese www.ceskehermanice.hlasenirozhlasu.cz nebo osobně na úřadu městyse.

 

V sobotu 8.9. jsme se autobusem vydali do  Adršpašsko-Teplických skal. Celkem se zájezdu účastnilo krásných 37 lidí.  Každý z účastníků si mohl zvolit jednu z mnoha tras dle svých možností. Krásné počasí přispělo k tomu, že jsme si výlet opravdu užili. Cestou nazpět jsme se stavili v Polici nad Metují v muzeu Merkuru. V Polici jsme se také odměnili výbornou točenou zmrzlinou. Někteří z nás s překvapením zjistili, že malá točená se v Polici opravdu sníst nedá :). 

Příští rok se můžete těšit na další atraktivní výlet.

Fotogalerie z výletu:

IMG_20180908_113518

Výzva vlastníkům lesa k zajištění ochrany lesa před kůrovcovou kalamitou

Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů tímto upozorňuje všechny vlastníky lesa, že vlivem extrémního sucha a srážkového deficitu v letošním roce došlo k oslabení vitality a odolnosti smrkových porostů, následkem čehož dochází k plošnému přemnožení hmyzího škůdce – převážně lýkožrouta smrkového a lesklého („kůrovce“). Současná situace proto vyžaduje nutná a rychlá opatření v zájmu ochrany a zachování lesa.

Vyzýváme všechny vlastníky lesů v obvodu působnosti obecního úřadu obce s rozšířenou působností Vysoké Mýto k opakovaným kontrolám svého lesního majetku. V případě výskytu kůrovce (příznaky - rezavění korun stromů, odumírání celých stromů, opad kůry a jehličí, výrony pryskyřice, závrty na kmeni, drtinky na patě kmene) je vlastník lesa povinen učinit bezodkladná opatření, aby nedocházelo k dalšímu šíření a přemnožení těchto škodlivých činitelů. Napadené stromy je třeba okamžitě vytěžit, zpracovat a kůrovcové dříví asanovat, nejlépe ihned odvézt z lesa a jeho okolí.

Upozorňujeme, že vlastník lesa je povinen hospodařit v lesích v součinnosti s odborným lesním hospodářem. Dále upozorňujeme, že vlastník je povinen v rámci opatření proti kůrovci dodržovat ust. § 32 a § 33 zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů.

V souvislosti s likvidací kůrovcové kalamity, zejména ve fázi chemické asanace kůrovcového dříví, nastává v praxi problém pro drobné vlastníky lesů s použitím některých insekticidů. Ministerstvo zemědělství proto vydalo metodickou informaci (viz níže), jaké přípravky může drobný vlastník lesa použít, aniž by splňoval kvalifikační požadavky pro jejich nákup a použití podle zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů.

metodická informace ministerstva zemědělství

Odbor životního prostředí Vysoké Mýto

Loading...

ZAČÍNÁME V PONDĚLÍ 10.9. 2018

Kurzy dále budou probíhat každé pondělí!

děti  15:30h - 17:00h - cena 45 Kč/1,5 hod.

dospělí  17:30h - 19:30h - 60 Kč/2 hod.

Místnost keramiky v KD.

Přihlášky zasílejte na tel. č. 722 805 929 pí. Rensová nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Loading...

Loading...

 

Přinášíme Vám tip na pěkný výlet do Podorlického skanzenu Krňovice vzdáleného od nás pouhých 40 km.

V areálu skanzenu najdete jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.

Více informací najdete na stránkách www.krnovice.cz.

Loading...

Loading...

Archív akcí v regionu 2018