TJ Sokol
České Heřmanice, z.s.
www.tjsokol.ceskehermanice.cz

Dne 16.9.2017 jsme v ranních hodinách vyrazili autobusem směr Dolní Morava. I přes nepříznivou předpověď počasí jsme zaplnili téměř celý autobus.  Hodinu a půl, kdy jsme cestovali, jsme si přáli, aby se počasí umoudřilo. Bohužel se tak nestalo. Celý den nám propršelo. Musím ale upřímě říci, že radost a nadšení dětí bezpodmínečně přispěla k dobré náladě nejen rodičů. Pro ostatní protřelé sportovce, kteří vyrazili na túru, není špatné počasí překážkou. Nakonec jsme si celý výlet užili. Znovu platí, i když to může znít jako klišé, že dobrá nálada a fajn kolektiv překoná všechny překážky.  KŠ

TJ  SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE  A TJ SOKOL SEDLIŠTĚ společně uspořádali v sobotu 22. dubna 2017 Jarní pochod Českomoravskou vysočinou.

V 9 hodin jsme z náměstí odjeli autobusem do Blatin. První zastávka byla v Sedlištích, kde přistoupila druhá část výpravy. Po vystoupení z autobusu jsme se vydali za mírného deště po stanovené trase: Dráteničky - Malinská skála - Devět skal - Křižánky - Čtyři palice - Milovy. Počasí se umoudřilo sice jen na hodinu, ale i tak se nám túra líbila. Ti nejzdatnější z nás ušli 18,5 km. Cíl trasy byl určen v hostinci U Šlechtů, kde jsem se všichni občerstvili. Po menším zdržení, které bylo způsobeno závadou na autobusu, jsme se vydali na cestu domů. Jarního pochodu se zúčastnilo celkem 29 turistů, 16 z Českých Heřmanic (včetně 3 hostů z Horek) a 13 ze Sedlišť. Již teď se těšíme na další společné výlety, třeba i v hojnějším počtu.

Na některé fotografie pana Václava Sedláčka se můžete podívat v galerii:

V sobotu 6.5. jsme  v domácím prostředí odehráli již třetí zápas sezony. Po prvním poločase jsme sice prohrávali 4:0, ale ve druhém poločase jsme odehráli dosavadně nejlepší výkon. Zjistili jsme, že hra na soupeřově polovině nám sluší. Hráli jsme pěkný útočný fotbal, kdy odměnou nám byl vstřelený gól a několik dalších vytvořených příležitostí. Z druhého poločasu jsme měli opravdu radost. Taky bychom chtěli poděkovat divákům, které bylo na domácím hřišti slyšet, což nás velmi potěšilo. Další zápas se hraje v neděli 14.5. v Němčicích. Začátek utkání je ve 13:45. Přijeďte nás podpořit, protože my se na další zápas těšíme.

Oficiální název: TJ Sokol České Heřmanice, z. s
Adresa: České Heřmanice 119, 56552 České Heřmanice
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 47503050
Číslo účtu: 2900585373/2010

 

Historie Sokola v Českých Heřmanicích se začala psát v roce 1922. Od té doby si TJ získala řadu příznivců, o čemž svědčí i neustále narůstající počet jejich členů.

TJ organizuje sportovní a turistické aktivity v průběhu celého roku. Již několik let se pravidelně hraje volejbal, nohejbal, vybíjená, tenis, stolní tenis. Nejvíce pozornosti je věnováno fotbalu, který má v Českých Heřmanicích dlouholetou tradici. V současnosti se zaměřuje i na přípravu těch nejmladších fotbalistů, a to chlapců i dívek.

Již tradičně fotbalisté pořádají Svatojakubskou pouť. Každý rok se pořádají cyklistické a pěší výlety – Heřmanské cyklování, Pochod okolo Heřmanic. Velká část aktivit Sokola se soustřeďuje na práci s dětmi (fotbal, cvičení pro předškoláky, Dětský den). TJ se zapojuje i do celé řady kulturních akcí v naší obci (Svatomartinský lampiónový průvod, pálení čarodějnic, taneční zábavy). Ke sportovnímu vyžití je k dispozici tělocvična, fotbalové hřiště nebo nejnověji Centrum volnočasových aktivit.

Všichni naši sportovci nás pravidelně úspěšně reprezentují na různých soutěžích pořádaných jak v naší obci, tak v obcích okolních.

V sobotu 14.1. jsme se asi v 15 lidech sešli v bazéně ve Vysokém Mýtě. K dispozici byla i část s wellness.  Byla škoda, že možnost si užít bazénu nevyužilo více lidí, ale ti co se zúčastnili určitě potvrdí, že pronajatá hodina stála za to.  Bazén v budoucnu určitě zopakujeme.

Bruslení pořádané ve spolupráci se sportovci z obce Sedliště se velmi vydařilo. Celkem se nás sešlo okolo 60 lidí z toho polovina od nás, což nám udělalo opravdu velkou radost. Bruslení určitě někdy v budoucnu opět zopakujeme a to nejen kvůli hojné účasti, ale také kvůli radosti dětí i dospělých, kteří si led skvěle užili.

TJ Sokol České Heřmanice, z. s., České Heřmanice 119, 56552 České Heřmanice; IČO: 47503050; Číslo účtu: 2900585373/2010

 

Turnaj vybíjené

V sobotu 28. 5. 2016 se v Českých Heřmanicích uskutečnil turnaj vybíjené žen.

Za příjemného počasí se během odpoledne utkalo šest družstev o zasloužené prvenství.

Zúčastněná družstva

České Heřmanice (šedá): Hudečková Jana, Jeřábková Martina, Hanušová Andrea, Stříteská Stáňa ml., Soňa Voleská,
Vojtíšková Milada
České Heřmanice (žlutá): Dočkalová Lada, Stříteská Stáňa st., Vojtíšková Anežka, Janíčková Renata, Chlebounová Pavla,
Voleská Andrea
České Heřmanice (červená):  Pražáková Lucie, Vojtíšková Jana, Skřiváčková Hana, Pánková Katka, Pánková Marie
Horka:

Součková Lenka, Černohorská Dominika, Pechancová Kateřina,  Procházková Lucie, Kubešová Lucie,
Badaková Sabina

Tisová: Bačová Lucie, Horská Michaela, Bisová Gabriela, Němcová Sandra, Synková Adéla, Němcová Jana,
Němcová Tereza, Kurková Radka
Sedliště:  Gregorová Marcela, Kutová Veronika, Zárubová Věra,  Schejbalová Veronika, Janišová Libuše
   

Konečné pořadí:

1. místo         
České Heřmanice (žlutá)
2. místo České Heřmanice (červená)
3. místo České Heřmanice (šedá)
4. místo Tisová
5. místo Horka
6. místo Sedliště

 

07.09.2013turnaj ve vybíjené žen Horky.

18.05.2013 - turnaj ve vybíjené žen v Českých Heřmanicích. Zůčastnilo se 5 družstev - České Heřmanice (1), České Heřmanice (2), Tisová (1), Tisová (2), Sedliště.

Konečné pořadí:

 1. České Heřmanice (Stříteská, Stříteská, Součková, Machová, Hanušová)
 2. České Heřmanice (Skřiváčková, Jeřábková, Hudečková, Voleská, Chlebounová, Pánková)
 3. Tisová
 4. Tisová
 5. Sedliště

Volejbalový oddíl se schází jednou týdně. Zahrát si s námi můžete přijít každé pondělí dle ročního období:

léto: od 18.00 hod. na víceúčelovém hřišti
podzim, zima, jaro:  od 19.00 hod. v tělocvičně

Na podzim se pravidelně účastníme turnaje žen „Cecilky“ v Jablonném nad Orlicí.

 

V únoru 2013 se oddíl volejbalu zúčastnil turnaje smíšených družstev v Tisové. Smíšená družstva tvoří 4 muži a 2 ženy. Jelikož náš volejbalový oddíl má pouze 2 muže, hráli jsme 2 muži a 4 ženy, což je pro nás, v porovnání s ostatními družstvy, nevýhoda. Přesto jsme se nebáli a nastoupili. Po vyrovnaných bojích jsme 2 zápasy vyhráli a 2 zápasy prohráli a skončili na 4. místě.  Ale to nevadí. Hezky jsme si zahráli, pobavili a navázali nová přátelství .-)

03.11.2012 - turnaj ve volejbale žen v Jabloné nad Orlicí. Zúčastnilo se 6 družstev - Králíky, Jabloné, Jamné, Písečná, Kunvald a Heřmanice. Hrálo se v tělocvičně na dvou hřištích "každý s každým". Heřmanice prohrály pouze jeden set - 24:25 a obsadily 1. místo. Domů si odvezly Cecilku - což je tradiční cena turnaje. Hrály ve složení: Hrnčířová Jitka, Jirsáková Eva, Kafková Jarka, Poslušná Markéta, Sobelová Marcela, Součková Iveta a Šplíchalová Ilona.

29.09.2012 - volejbalový turnaj smíšených družstev v Tisové - 4. místo

Oddíl nohejbalu se schází pravidelně každé úterý od 18.00 na antuce u fotbalového hřiště

 

 

Oddíl stolního tenisu dospělých se schází pravidelně každou středu od 18.00 - 19.30 hod.

 

Loading...

 Stanovy

Tělovýchovné jednoty Sokol České Heřmanice

I.

Základní ustanovení

 1. Tělovýchovná jednota Sokol České Heřmanice je dobrovolným sdružením občanů provozujících tělovýchovu, sport, turistiku, organizační, osvětovou a hospodářskou činnost. V TJ se dobrovolně sdružují oddíly odbory a zájmové skupiny. Sdružovat v nich se mohou také jednotlivci bez členského vztahu k oddílu.
 2. TJ byla založena v roce 1922 pod názvem Sokol České Heřmanice. Později existovala pod názvem TJ Sokol České Heřmanice a to v letech 1952. TJ se hlásí k tradicím tělovýchovy a sportu v Českých Heřmanicích a stává se pokračovatelem a garantem zachování myšlenek a výsledků práce svých předchůdců.
 3. Sídlem tělovýchovné jednoty TJ Sokol jsou České Heřmanice.

II.

Poslání a cíle

 1.  Základním posláním tělovýchovné jednoty TJ Sokol České Heřmanice
  1. organizovat sportovní činnost v rámci zapojení do sportovních, tělovýchovných a turistických aktivit. Vytvářet pro ni materiálové a tréninkové podmínky.
  2. vytvářet široké možnosti užívání svých sportovišť pro zájemce z řad veřejnosti, zejména pak mládeže
  3. vytvářet ekonomickou základnu pro plnění svých cílů a to zejména vlastní hospodářskou činností.
  4. budovat, provozovat a udržovat tělovýchovná a jiná zařízení, která vlastní nebo užívá
  5. vést své členy a ostatní účastníky tělovýchovného procesu v TJ k dodržování základních etických, estetických a mravních pravidel, umožnit jim širokou informovanost v oblasti tělesné kultury a kultury vůbec
  6. hájit zájmy sdružení oddílů a organizací uvnitř i navenek, za tím účelem spolupracovat s orgány obce, s ostatními organizacemi i jednotlivci
  7. dalšími formami své činnosti napomáhat rozvoji veřejného života, kultury zdraví v obci zejména formou veřejně prospěšných prací, organizační a osvětovou činností.

III.

Orgány TJ

 1. Nejvyšším orgánem TJ je valná hromada složené ze zástupců všech sdružených oddílů a organizací. Schůze valné hromady se konají nejméně jednou za rok. Pokud o její svolání požádá 1/3 členů TJ, popř. výkonný výbor nebo její předseda, koná se nejpozději do jednoho měsíce od doručení takového podnětu.
 2. Valná hromada zejména
  1. Rozhoduje o vzniku a zániku TJ, v případě zániku o majetkovém vypořádání
  2. Rozhoduje o názvu, sídle a symbolice TJ
  3. Rozhoduje o přijetí a změnách stanov TJ
  4. Volí výkonný výbor a revizní komisi
  5. Rozhoduje o přijetí nového oddílu nebo organizace
  6. Rozhoduje o vyloučení oddílu nebo organizace v případě, že jejich činnost je v rozporu se zákonem
  7. Schvaluje a projednává zprávu o hospodaření a majetku TK, schvaluje rozpočet výkonného výboru a příspěvky oddílům a organizacím
  8. Stanoví hlavní směry činnosti TJ pro příští období
  9. Schvaluje a vydává organizační řád a další interní předpisy, ve kterých upraví vnitř. vztahy
 3. Pro rozhodování je nutné, aby byli členové jednoty řádně pozváni na valnou hromadu, a přítomní na valné hromadě musí návrhy schválit 2/3 většinou.
 4. Výkonným orgánem valné hromady je výkonný výbor. Výkonný výbor zabezpečuje plnění úkolů TJ v období mezi jednotlivými valnými hromadami. Rozhoduje ve všech věcech, pokud nejsou ve výlučné pravomoci valné hromady, přičemž valná hromada si může vyhradit rozhodnutí v dalších otázkách.
 5. Výkonný výbor má počet členů stanovený zpravidla podle velikosti členské základny na každé valné hromadě. Vždy však má předsedu, tajemníka a hospodáře. Počet členů výkonného výboru musí být lichý. Předseda svolává výkonný výbor podle potřeby.
 6. Výkonný výbor zejména
  1. Zabezpečuje plnění usnesení valné hromady
  2. Organizuje a řídí hospodářskou činnost TJ
  3. Připravuje podklady pro valnou hromadu, a to zejména rozpočtu, hlavním směrům činnosti, k rozdělení dotací a příspěvků od státu, ČSTV, jiných organizací a fyzických osob
  4. Dbá o hospodárné využívání a údržbu majetku TJ
  5. Spolupracuje se sportovními svazy při řešení problémů jednotlivých oddílů
  6. Zajišťuje operativní spolupráci s místními orgány obcí, s podniky, ostatními TJ, jinými organizacemi a fyzickými osobami. Výkonný výbor je schopen se usnášet, je-li přítomna nadpoloviční většina jeho členů. K platnosti usnesení výkonného výboru je zapotřebí souhlasu nadpoloviční většiny přítomných.
 7. Revizní komise provádí revizi hospodaření výkonného výboru. Počet jejich členů a její statut schvaluje valná hromada.


IV.

Společné zásady členství

 1.  Členem TJ se může stát každá osoba, která souhlasí se stanovami TJ. O přijetí za člena rozhoduje oddíl, který stanoví podmínky pro vstup členů, a to podle obecných zásad členství schválených valnou hromadou. Obecné zásady členství upraví rovněž konkrétní práva a povinnosti člena TJ.
 2. Výši členských příspěvků stanoví oddíly a organizace.
 3. Registraci členů, otázku členských průkazů apod. upraví valná hromada svým interním předpisem.

V.

Majetek TJ a hospodaření

 1.  Zdrojem majetku TJ jsou zejména
  1. Příspěvky členů TJ
  2. Příjmy z tělovýchovné, kulturní a společenské činnosti
  3. Příjmy z vlastní hospodářské činnosti
  4. Příspěvky a dotace od sportovních svazů
  5. Státní příspěvky, dotace od ČSTV
  6. Majetek převedený do vlastnictví TJ jako nástupnické organizace ČSTV
  7. Majetek převedený do vlastnictví TJ členem TJ
 2. Majetek TJ je vlastnictví TJ jako celku. O převodech práva hospodaření k majetku i o jeho nabývání a o všech dispozicích s ním rozhoduje valná hromada.
 3. Kromě majetku, ke kterému má TJ vlastnické právo, může hospodařit s národním nebo jiným majetkem, k němuž má zřízeno právo hospodaření. Hospodaření s takovým majetkem se řídí obecně závaznými předpisy.
 4. Hospodaření s majetkem TJ upraví valná hromada přijetím zásad pro hospodaření s majetkem, ve kterých rovněž stanoví podmínky ostrahy majetku TJ a ostatního majetku.
 5. Vlastní hospodářská činnost TJ se řídí zásadami schválenými valnou hromadou. Tyto zásady rovněž upraví postup TJ při jejím případném vstupu do akciové společnosti, společného podniku apod. Příjmy plynoucí z hospodářské činnosti rozděluje valná hromada s přihlédnutím k potřebám a zájmům TJ i jednotlivých oddílů.
 6. Jménem TJ vystupuje předseda nebo jiný pověřený člen výkonného výboru a tajemník TJ. K platnosti úkonu předsedy oddílu jménem TJ je zapotřebí dodatečného schválení výkonného výboru.

VI.

Závěrečná ustanovení

Tyto stanovy nabývají účinnosti dnem registrace dne 4. 2. 1991